teklifal

0850 303 16 56

info@amokas.com

Sosyal yardım sağlama

  5. SOSYAL YARDIM SAĞLAMA
  En son söylüyoruz ama en az öneme sahip olduğunu düşünmeyin, bu konuyu da ihmal etmemeniz gerekiyor.  Bu işi yapmanız için ya da bir marka olarak büyümeniz için eski usül bir sosyal yardım yapmanız gerekir.  Sosyal yardım derken ne kastediyoruz biraz daha açalım, örneğin sektörünüzün otoriter bloglarını bulun ve oralarda karşılıksız olarak kullanıcılara katkıda bulunun. Sorularını cevaplayın, bilgi verin, doğru yönlendirin ve bunun için de maddi bir karşılık beklemeyin.

  Sosyal yardıma ilişkin stratejinizi belirlemek için temel öğeler;
  1. Kişisel olarak ilgilenin
  Sektörünüzdeki otorite bir blog ile irtibata geçmeden önce ödevinizi iyi yapın. Bloğun içeriği nedir, ziyaretçilerin beklentisi ve ilgisi nedir, siz onlara nasıl bir katkı sağlayabilirsiniz bunları iyi araştırın. Onlara kendinizi ismen tanıtın ve neler yapabileceğinizi iyi açıklayın.

  2. Ücretsiz Örnek veya Deneme Teklif Edin
  Eğer bir ürün pazarlıyorsanız, blog sahibine bu üründen ücretsiz olarak vererek blog ziyaretçileri için faydalı bir şey yaptığınıza onu ikna edebilirsiniz. Bu ürün bir yazılım, tasarım ya da elle tutulan bir şeyler de olabilir. Bu size bağlı. Ama bu ürünü bir blog sahibine bedelsiz vermenin fazlaca cömert olduğunu düşünüyorsanız, blog sahibini ikna etmenin başka bir yolunu düşünmelisiniz.
  3. Destek Olun
  Blog ziyaretçileri sizin en iyi müşterilerinizmiş gibi davranın. Onlara mükemmel müşteri desteği ve hizmeti sunmayı taahhüt edin. Ürünü veya hizmeti iyileştirmek için onların geri beslemeler yapmasını sağlayın.  Siz ne kadar blog ziyaretçilerinin desteğini kazanırsanız onlar da sizi o ölçüde destekleyeceklerdir. Belki o blog ziyaretçilerine indirim taahhüt etmek iyi bir fikir olabilir.
  Sonuç olarak
  Eğer en baştan doğru bir strateji ortaya koyarak pazarlama stratejinizi iyi oluşturursanız, yola çıktıktan sonra yapacaklarınız daha iyi etki gösterecektir. Temeliniz ne kadar sağlam olursa üzerine inşa edecekleriniz o kadar sağlam duracaktır.
  Eğer başlangıçta, yola bir çıkalım kervan yolda dizilir, mantığıyla hareket ederseniz, deneme yanılma ile sonuca ulaşmaya kalkarsanız her defasında ikaz edilmeniz ya da başkaları tarafından uyarılarak doğru yola sevk edilmeniz imajınıza zarar verecektir.

   


  Yorumunu Yaz

  Copright 2005-2014 Tüm Hakları Saklıdır. | İzinsiz Kopyalanamaz SEO Amokas