teklifal

0850 303 16 56

info@amokas.com

Güçlü bir sosyal medya

  2. GÜÇLÜ BİR SOSYAL MEDYA PROFİLİ OLUŞTURMA
  Kurumsal bir web sitesine sahipseniz artık güçlü bir sosyal medya profili oluşturma zamanınız gelmiş demektir. Akla gelebilecek her türlü sosyal medya ortamında bilinirliğinizi artırmak isteyebilirsiniz ancak öncelikle çok bilinen ve kullanılan sosyal ağlardan başlamanızı tavsiye ederiz.
  Örneğin bir Facebook sayfanız mutlaka olmalı, bir twitter profili, Linkedin kurumsal sayfa ve Google plus sayfası sosyal medyada olmazsa olmazlarınız olacaktır. Bunlar bir iddialı marka oluşturmak için en önemli sosyal medya anahtarlarınız olacaktır.
  Ancak bunları bir kez kurup işin içinden çıkamazsınız, özellikle Facebook ve Twitter ile günlük olarak ilgilenmeniz gerekecektir. Soru cevap veya sektörünüzle ilgili güncel konular hakkında paylaşımlar yapmanız son derece önemlidir.

  Sosyal profiller ve sosyal sayfaları için temel öğeler:
  1. Kapak ve Profil Fotoğrafları
  Bu saydığımız büyük sosyal medya ortamlarının tamamı için sizi, veya markanızı temsil edebilecek bir kapak resmi ve profil fotoğrafı çok önemlidir. Profil fotoğrafı, genellikle logo veya markanın temsilcisi olan kişi iken, kapak resimleri ve afiş tasarım çalışmaları biraz çalışma ve özen gerektirir. Dolayısıyla kapak resimleri ve afiş çalışmaları için profesyonel desteğe ihtiyacınız olacaktır. Yine de tasarım zekanıza güveniyorsanız ve tasarladığınızı çizebilecek elektronik yetenekleriniz de varsa kendiniz şansınızı deneyebilirsiniz.
  2. Tam Bilgi Verin
  Hazırladığınız sosyal medya sayfası veya profillerinizde mümkün olduğunca tam bilgi vermeye çalışın. Eksik bilgi hanesi bırakmamaya özen gösterin ve hazırladığınız bu sayfalardaki tanıtıcı metinlerinizde veya bunların başlıklarında anahtar kelimelerinizi mutlaka kullanın. Aramalarda ön plana çıkacak olan profil sayfanız daha güçlü olacaktır.
  3. İzleme
  Oluşturduğunuz profil sayfalarınızı sadece günlük olarak güncellemekle yetinmeyin. Örneğin Facebook’ta insanlar sizin sayfanızda size yönelik yorumlar yapacak veya Twitter’da sizin isminizin önüne @ işareti koyarak size göndermeler yapacaklardır. Bunlara vereceğiniz hızlı ve zamanında cevaplar, sizin kullanıcılarınızla etkileşiminizi artıracak ve bu da profilinizi ve sayfanızı güçlendirecektir.


  Yorumunu Yaz

  Copright 2005-2014 Tüm Hakları Saklıdır. | İzinsiz Kopyalanamaz SEO Amokas