teklifal

0850 303 16 56

info@amokas.com

E-posta gönderimleri

  3. E-POSTA GÖNDERİMLERİ
  Posta Listesi
  Eğer büyümek için hazırsanız ve daha fazla yol almak istiyorsanız, o zaman bir eposta listesi edinmenizin tam zamanı. Bunu alabileceğiniz firmalar Türkiye’de de mevcut ancak uluslararası alanda en bilinenleri GetResponse, Constant Contact ve AWeber gibi sistemlerdir. Bunlara kayıt olarak bir eposta listesi edinebilirsiniz.

  İşte eposta pazarlama stratejisi için faydalanabileceğiniz temel öğeler;
  a. İlgi Çekici Şeyler Bulma

  Müşteri potansiyelinizin neye ilgi duyacağını bir düşünün.  Örneğin bayan aksesuarları veya kıyafetleri satan bir şirket için, bu son yaz modası ve tarzlarını içeren bir rehber olabilir. Erkekler için araba modelleri veya seyahat fırsatları tanıtımları olabilir mesela. Bir veteriner için, hayvan sağlığına ilişkin bilgilendirmeler yapan bir haftalık bülten olabilir. Herhangi bir iş için ilgi çekici bir şey bulabilirsiniz, siz işinizi daha iyi tanıyorsunuz sonuçta. Sadece müşterilerinizin neyi aradıklarını bulmaya çalışın ve onların ilgisini çekecek ve eposta ile gönderebilecek bir şeyler bulun.

  b. Düzenli Güncellemeler ve Gönderiler Yapın

  Eposta listenizdeki sizi takip eden kitlenin sizi unutmasına izin vermeyin. Onlara bir blog yazısı, bir haber, konunuzla ilgili ilgi çekici bir gelişme gibi, bir şekilde haftada en az bir tane olacak şekilde bir eposta göndermeyi hedefleyin. İletişiminizi koparmayın, bekleyenlerinizi üzmeyin. Çok sık yaparak onları bunaltmayın, bilgi verirseniz onlara fayda da sağlarsanız sizi takibe devam edeceklerdir. Yoksa kısa bir süre sonra spam klasörüne göndereceklerdir.

  c. Eposta Liste Grubunu Güncelleme
  İlk başta hemen okumayanları listeden silmenize gerek yok. Acele etmeyin bir süre takip edin ancak 3-5 gönderi sonrasında hiç okumayan bir grup varsa onları eposta listenizden kaldırarak hem maliyetlerinizi düşürtün hem de size ilgi gösteren kitle ile daha etkili iletişime devam edin.


  Yorumunu Yaz

  Copright 2005-2014 Tüm Hakları Saklıdır. | İzinsiz Kopyalanamaz SEO Amokas