teklifal

0850 303 16 56

info@amokas.com

2012 YILI

  Ocak 30 Paketi – 5 Ocak 2012

  Önceki aydan farklı olarak, Google 30 değişiklik ortaya koydu. Bunların içinde görsel arama sonuç sayfası kalitesi, ilgili site bağlantıları ve ilgili tablo geliştirmesi bulunuyordu. Bu güncelleme ile aslında algoritma güncellemesi ile özellik/değişiklik arasındaki fark  anlaşılmaz duruma geliyordu.

   

  Kendi Dünyanızı Arayın – 10 Ocak 2012

  Google, Google+ sosyal ağ verilerinin ve kullanıcı profillerinin sonuç sayfalarında çıkmasını sağlayarak özelleştirme konusunda önemli bir güncelleme yaptı. Google bununla birlikte özelleştirmeyi kapatmak için yeni ve göze çarpan bir değiştirme butonu da ekledi.

   

  Panda 3.2  – 18 Ocak 2012

  Google, algoritmasının değişmediğini iddia etse de bir Panda veri güncellemesini doğruluyordu. Aslında bu güncellemenin daha sık yapılan veri güncellemelerinin panda esintisi güncellemesine nasıl uyum sağladığı belli olmamıştı.

   

  Manşetteki Reklamlar – 19 Ocak 2012

  Google, sayfalarında çok sayıda reklam bölümü bulunduran sitelerin sıralamasını geriletmek için sayfa düzeni algoritmalarını değiştirdi. Aslında böyle bir çalışmanın Panda güncellemesinde de olduğu biliniyordu. SEO uzmanları tarafından “Top Heavy” olarak adlandırılsa da bu güncellemenin Google  tarafından açıklanan bir adı yoktur.

   

   


  Yorumunu Yaz

  Copright 2005-2014 Tüm Hakları Saklıdır. | İzinsiz Kopyalanamaz SEO Amokas