teklifal

0850 303 16 56

info@amokas.com

2010 YILI

  Google Anlık – Eylül 2010

  Google arama çubuğu üzerinde bir aramaya başlanması ile birlikte anlık olarak en fazla aranan kelimeye göre sonuçların oluşmaya başlaması. Bu uygulama vasıtasıyla aranan anahtar kelimenin yazılması sırasında her harf yazıldığında güncel arama sonuçlarının görüntülenmesi sağlanmaya başlandı.

  Anlık Ön izleme – Kasım 2010

  Google arama motoru sonuçlarında bir büyüteç sembolü görünmeye başladı ve bu sembol kullanıcıların arama sonuçlarında üzerinde durdukları sitenin bir ön izlemesini sağlamaya başladı. Bu güncelleme uygulaması ile Google arama motoru için büyütülen ve ön izleme yapılan sitenin özelliğine, tasarımına ve kullanışlılığına yeni bir bakış açısı sağlandı.

   

  Sosyal Ağ Verileri – Aralık 2010

  Google ve Bing arama motorları, Google Plus, Twitter ve Facebook verileri dahil olmak üzere sıralamaları belirlemek için sosyal ağlardan gelen verileri kullandıklarını doğruladılar. Birçok SEO Uzmanı bunun olup olmayacağını düşünürken Matt Cutts bu durumun Google için yeni bir gelişme olduğunu bildirdi.

  Google Hakkında Olumsuz Eleştiriler – Aralık 2010

  New York Times gazetesindeki online e-ticaret sitesi DecorMyEyes sitesinin kendi sitesi için sıralamalarının çok olumsuz etkilenmesinin ardından, Google’a dair olumsuz eleştiriler olduğuna dair bir açıklamadan sonra Google arama motoru bir adım daha attı ve radikal bir şekilde algoritmasını benzer metotlar uygulayan sitelere göre yeniden düzenledi.

   


  Yorumunu Yaz

  Copright 2005-2014 Tüm Hakları Saklıdır. | İzinsiz Kopyalanamaz SEO Amokas