teklifal

0850 303 16 56

info@amokas.com

2003 YILI

  2003 yılında Google algoritmasındaki değişimler

  Boston Güncellemesi Şubat 2003

  İlk Google tarafından belgeli güncelleme olan SES Boston güncellemesi duyuruldu. Aslında Google’ın ilk amacı büyük bir aylık güncelleme yapmaktı, dolayısıyla ilk güncellemeler, algoritma değişikliklerinin ve Google Dansı dediğimiz büyük indeks yenilemelerinin bir birleşimiydi. Ancak güncellemeler sıklaştıkça, aylık güncelleme fikri sona ermiş oldu.

   

  Cassandra  Güncellemesi – Nisan 2003

  Google link kalitesine ilişkin yaptığı bu güncellemede aynı kişiye ait domainlerden gelen toplu link yapılarını çökertti. Aynı zamanda bu güncelleme gizli metin ve gizli linkleri de fena vurdu.

  Dominic – Mayıs 2003

  Mayıs 2003’te bir çok değişiklik gözlemlenirken, Dominic  güncellemesinin doğası anlaşılamamıştı. Google botları ” Freshbot ” ve ” Deepcrawler ” tüm webi taradı ve bir çok sitenin boş yada anlamsız olduğunu rapor etti. Bu Google’ın backlink sayma ve raporlama algoritmasını önemli ölçüde değiştireceği anlamına geliyordu.

  Esmerelda – Haziran 2003

  Bununla birlikte daha sürekli ve sık güncellemeler ortaya çıkmaya başladı, bu düzenli e aylık olarak yapılan Google Dansın sonu anlamına geliyordu ve dance yerini “Everflux” a bırakacaktı. Esmeralda güncellemesi Google’da önemli altyapı değişiklikleri olacağını bildiriyordu.

   

  Fritz – Temmuz 2003

  Aylık düzenli olarak yapılan ” Google Dansları ” sonunda ” Fritz ” güncellemesi ile bitmiş oldu. Aylık bazda tüm indeksi sertçe değiştiren Google, bunun yerine artırımlı/aşamalı bir yaklaşıma geçti ve indeks artık günlük değişmeye başladı.

  Bütünleyici İndex – Eylül 2003

  Performansı kaybetmeden daha çok belgeyi indekslemek için Google bazı sonuçları “bütünleyici” indeksten ayırdı. Bu indeks tekrar sonuçlara entegre edilene kadar, bütünleyici indeksten ayrılmış sonuçların tehlikeleri ve riskleri SEO tartışmalarının en önemli konusu oldu.

  Florida – Kasım 2003

  Bu güncelleme tüm dünyada özellikle de SEO endüstrisinde güncellemeleri meşhur eden bir güncelleme oldu. Bir çok site sıralama kaybetti ve işletme/site sahipleri bu duruma acayip öfkelendi. Florida güncellemesi ile artık 90ların sonunda sonuç veren anahtar kelime doldurma gibi basit ve değersiz SEO taktikleri tarih oldu ve oyun daha bir ilginç hal almaya başladı.


  Yorumunu Yaz

  Copright 2005-2014 Tüm Hakları Saklıdır. | İzinsiz Kopyalanamaz SEO Amokas