teklifal

0850 303 16 56

info@amokas.com

Google GPW Fortune’un en iyisi

Google 7.kez Fortune 100 listesinin zirvesindeki yerini korudu.
Her yıl Amerika’da en iyi işvereni belirlemek için çalışma yapan Great Place to Work CEO’su Michael Bush, günümüzde her ölçekten şirketin, kendisine katkı yapacak çalışanlarını elde tutmak için daha fazla çaba göstermek zorunda olduğunu kaydetti.

Personelini elde tutabilen şirketlerin bunu sadece para ile yapamayacağını belirten Bush, “Danışmanlık verdiğimiz şirketlerdeki on binlerce çalışanla yaptığımız anketler gösterdi ki, nitelikli çalışanlar, yalnızca ödüller ya da sosyal haklar için değil, bir amaç uğruna çalışmak istiyor. Çalışanların bu şirketlerde uzun süre kalmak istemelerinin sebebi yaptıkları işlerde bir anlam bulabilmeleri.

Liste, çalışanların iş yerlerini ‘mükemmel’ olarak tanımlamalarında en etkili olan diğer kavramların ise, işverenlerine güven, yaptığı işten gurur duymak ve çalışma arkadaşlarından keyif almak olduğunu gösterdi. En İyi 100 İşveren listesine giren şirketler bir hareketin öncüleri. Bu şirketler sadece işlerinin daha iyi gitmesini sağlamakla kalmıyor, daha iyi bir toplumun da oluşmasını sağlıyor” ifadelerini kullandı.


Yorumunu Yaz

Copright 2005-2014 Tüm Hakları Saklıdır. | İzinsiz Kopyalanamaz SEO Amokas